Menu

Przejdź do sklepu

Opis

Z RETINOLEM, SYLIMARYNĄ, KWASEM FERULOWYM ORAZ KWASEM SALICYLOWYM

Wyjątkowo skuteczne inhibitory tyrozynazy, które są kluczowym elementem tego zabiegu, hamują syntezę melaniny i ograniczają jej dystrybucjęcdo naskórka. Dwuetapowe zastosowanie czystego retinolu w formie alkoholowej podczas zabiegu, a także aktywnego kremu z kapsułkowanym retinolem 2% (o niskim potencjale drażniącym i złuszczającym) wraz z innymi aktywnymi składnikami, takimi jak sylimaryna 2%, kwas salicylowy 2%, kwas ferulowy, glutation, witamina E, kofeina, kwas alfa-liponowy, to prawdziwy przełom technologiczny.

Sylimaryna, znana ze swojej zdolności do niwelowania skutków promieniowania UV i redukcji stresu oksydacyjnego, jest kluczowa
w walce z melazmą. Jej działanie w połączeniu z witaminą C i kwasem salicylowym zapewnia spektakularne rezultaty w poprawie kondycji
skóry i odzyskaniu pięknego kolorytu.

Polecany zwłaszcza dla skór:

 • z nierównym kolorytem
 • z przebarwieniami każdego rodzaju
 • ze słabymi naczyniami krwionośnymi

Retinowhite Therapy zawiera także kompleks najaktywniejszych antyoksydantów, takich jak kwas ferulowy, glutation, kwas alfa-liponowy, witamina E oraz kofeina, ktora intensyfi kuje przenikanie składnikow. Terapia gabinetowa stanowi początek kuracji, a kluczowym elementem jej kontynuacji jest SYLIMARIN RETI C GLOW CREAM, który klient stosuje w domu. Już w pierwszych dniach po zabiegu widoczne jest rozjaśnienie przebarwień o 60-80%, dzięki skutecznej inhibicji tyrozynazy, przyspieszeniu keratynizacji i zakwaszeniu środowiska naskórkowego. Podczas terapii konieczne jest stosowanie SCAR BALM SPF50, a przez 2 tygodnie po jej zakończeniu warto sięgnąć po IDEAL MINERAL CREAM SPF50 lub PEPTIDE MINERAL CREAM SPF50, aby zapewnić skuteczną ochronę przed promieniowaniem UV.

 

JAK WYGLĄDA SKÓRA PO ZABIEGU?
Skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona, ze względu na zwiększone przenikanie przeznaskórkowe. Przy cerach suchych naskórek może ulec złuszczaniu umiarkowanemu do silnego złuszczaniu przez 2-3 dni, co pomaga wygładzić jego strukturę i wyrównać koloryt. Po etapie regeneracji skóra jest wyraźnie rozjaśniona, rozpromieniona, uspokojona, wygładzona i ujednolicona.

 

Wskazania

 • przebarwienia hormonalne, posłoneczne, potrądzikowe
 • silnie zaznaczone fotostarzenie i nierówna struktura

Rezultaty

 • skóra zaczyna się złuszczać od 2. dnia po zabiegu, złuszczanie na poziomie umiarkowanym do intensywnego
 • znaczące rozjaśnienie przebarwień i poprawa kolorytu skóry
 • poprawa jędrności i elastyczności
 • spłycenie linii i zmarszczek
 • wyrównanie powierzchni i tekstury naskórka

Częstotliwość

 • seria: minimum 3 zabiegi co 28 dni, dwa razy w roku

Uwagi

 • skóra po zabiegu nie powinna być zmywana wodą ani preparatami do demakijażu do następnego dnia
 • nie stosować u osób uczulonych na retinol oraz ze skórą wrażliwą
 • peeling nie wymaga neutralizacji
 • peeling wykonywany w miesiącach o mniejszym
  nasłonecznieniu: od września do maja

  SYLIMARIN RETI C GLOW CREAM jest nieodłącznym elementem terapii rozjaśniania przebarwień i poprawy jędrności skóry. Należy go wprowadzić już w 1. dniu po zabiegu. Zależnie od wrażliwości skór, przez pierwsze 2 tygodnie stosować na noc codziennie lub co drugą noc. Może wystąpić umiarkowane pieczenie, szczypanie zaczerwienienie skóry. W przypadku mocnego podrażnienia wydłużyć czas między aplikacjami. Krem należy odstawić 4 dni przed kolejnym zabiegiem. W trakcie pierwszych 2 tygodni stosowania kremu może wystąpić umiarkowane złuszczanie naskórka i zaczerwienienie skóry. Jeżeli po upływie 2 tygodni nadal jest widoczne złuszczanie, kosmeceutyk należy stosować co 2. lub 3. noc.

Retinowhite Therapy

Spektakularne efekty w walce z nierównomiernym kolorytem skóry.

Unikatowy zabieg rozjaśniający, który opiera się na niesamowitych właściwościach retinolu, alfa- i beta-hydroksykwasach oraz silnych inhibitorach tyrozynazy. Kuracja przyśpiesza proces przemieszczania melaniny do wyższych warstw skóry, co ułatwia jej eksfoliację.

Zabieg zawiera

Pielęgnacja po zabiegu